Абатменти

Абатмент для імпланту відіграє в стоматології велику роль, адже саме він слугує сполучним елементом між самим імплантом і протезом. Від нього безпосередньо залежить, чи буде фіксація надійною та, чи будуть протези естетичними й функціональними. Конструкції абатментів бувають різними, так само як і матеріали, з яких вони виготовляються. На якість абатментів завжди варто звертати особливу увагу під час процедури імплантації.
service-media

Абатмент: що це таке та навіщо потрібне?

Абатмент: які є види?

На перший погляд здається, що абатмент — це просто непомітний технічний елемент, однак насправді це дуже важлива частина усього процесу протезування зубів на імплантах, тож нехтувати вибором цієї деталі ніяк не можна. В наш час є два основні види абатментів — стандартні та індивідуальні. Стандартні варіанти мають заздалегідь задану форму, наприклад, пряму чи кутову, та підбираються стоматологом відповідно до клінічного випадку короткостроково чи на постійний час. Відповідно, індивідуальні елементи є унікальними, вони виготовляються окремо для кожного пацієнта в єдиному екземплярі. Вони найбільш точно підходять саме під особливості конкретного випадку протезування. На стандартний абатмент ціна зазвичай нижча, проте індивідуальна конструкція має покращену інтеграцію з яснами, швидше встановлюється, оптимізує жувальне навантаження, має естетично кращий вигляд та гнучка в дизайні.

Коронка-абатмент: типи з’єднань

Основна роль абатментів — це слугувати своєрідним «перехідником» між імплантом і протезом. І коли виконується фіксація елементів у з’єднаннях імплант-абатмент та абатмент-коронка, є кілька основних способів це зробити. До них належать:

  • цементне кріплення;
  • гвинтова фіксація.

За цементного з’єднання коронка фіксується на абатменті нероз’ємно, у разі необхідності заміни її доведеться розпилювати. У разі ж якщо використовується гвинтове кріплення, то на обох виробах є відповідна різьба: під час встановлення конструкції стоматолог за допомогою спеціального інструменту вкручує коронку. Вибір оптимального способу, щоб зафіксувати абатмент, зазвичай здійснюється лікарем з урахуванням всіх особливостей випадку. А також, звісно, беруться до уваги й особисті вподобання пацієнта у цьому питанні.

Абатмент: матеріали для виготовлення

Для того, щоби цей конструктивний елемент виконував свої задачі стовідсотково, дуже важливим є те, з якого саме матеріалу його виготовлено. Варіантів є кілька, і кожен з них може похвалитися багатьма перевагами.

Так, титан найчастіше використовується для виготовлення абатментів. Цей метал вирізняється міцністю, гарною біосумісністю, а також стійкістю до корозії. До того ж титан майже не провокує алергічних реакцій, що робить його безпечним для більшості пацієнтів. Проте він може просвічувати, а тому в зоні усмішки зазвичай перевага віддається іншим матеріалам.

Також, це може бути кераміка. Керамічні варіанти не такі міцні, як титанові, проте мають кращі естетичні характеристики й застосовуються для відновлення перш за все передніх зубів. Керамічній абатмент може бути обраний ще, коли є алергія на метали.

Третій розповсюджений матеріал для «перехідників» — це діоксид цирконію. Він не просвічується, має високу міцність, гіпоалергенний. Зубний ряд з такими елементами має високі естетичні якості, проте на цирконієвий абатмент ціна вища, ніж на інші.

Абатмент: як відбувається процес встановлення?

Встановлення абатментів можливе як у разі двоетапної, так і одноетапної процедури протезування з імплантатами. Зазвичай для цього виконуються такі кроки, як:

  • загальна підготовка, коли лікар оцінює інтеграцію імплантату, перевіряє здоров’я всієї ротової порожнини, оцінює стан ясен і сусідніх зубів;
  • вибір абатмента, під час якого стоматолог приймає рішення про оптимальний вид, матеріал і тип з’єднання цього елемента;
  • підготовка операційної зони та забезпечення доступу до імплантату, розкриття ясен, якщо потрібно;
  • кріплення абатмента в імплантувальній системі, контроль його положення;
  • встановлення тимчасової коронки чи формувача ясен, зашиття ясен.

Оскільки під час процедури виконуються певні хірургічні втручання, обов’язково використовується анестезія. Після того як абатмент встановлений, для загоєння тканин потрібен час, а вже потім може бути закріплена постійна коронка і на цьому втрачений зуб буде повністю замінений штучним.

Абатмент на імплант: встановлення у нашій клініці

У сучасній стоматологічній клініці EVOLUTION лікарі мають великий досвід у використанні абатментів під час протезування з імплантами й знають, як досягти оптимальних результатів навіть у найскладніших ситуаціях. Ми застосовуємо найсучасніше обладнання, цифрові технології та провідні світові протоколи, що дає змогу нам якнайшвидше відновлювати красу і здоров’я зубів.

Затишний і комфортний простір нашої клініки допомагає створювати позитивні емоції та позбавлятися страху. А наші помірні ціни дають змогу широкому колу пацієнтів отримати високоякісну стоматологічну допомогу і знову усміхатися щиро і відкрито.

  • soc
  • soc
  • soc