Лікування каналів зубів

Все про лікування каналів зуба: етапи, догляд і результати
Лікування каналів зуба — стоматологічна процедура, яка охоплює видалення інфікованих, пошкоджених тканин з кореневих каналів, їхнє очищення, дезінфекцію, герметичне заповнення спеціальним матеріалом. Процедура проводиться для усунення інфекції або пошкоджень у кореневій частині, коли пульпа (нервова тканина і судини) зуба зазнають необоротних змін через карієс, травму, інші чинники.
Симптоми, що вказують на необхідність лікування каналів зуба
Лікування каналів необхідне, коли пульпа пошкоджена, інфікована через карієс, травму, інші чинники. Якщо це не вирішити, інфекція може поширитися, що призведе до серйозних ускладнень, як-от абсцес, втрата зуба. Симптоми, на які варто звернути увагу:
- сильний біль, який може загострюватися під час жування, натискання;
- тривала, сильна чутливість до гарячої, холодної їжі, напоїв, яка не проходить після того, як подразник зникає;
- запалення, набряклість;
- поява фістули (гнійного утворення);
- потемніння.
Основні причини проблем, які зазвичай зустрічаються в стоматологічній практиці:
- карієс, що досяг нервової тканини, може спричиняти запалення пульпи, навіть її інфекцію;
- удар, тріщина можуть пошкодити пульпу, навіть якщо зубна поверхня не має зовнішніх видимих пошкоджень;
- інфекція, що проникла в корінь через нелікований карієс, раніше встановлені пломби чи коронки;
- тріщина може відкрити шлях для бактерій, що призведе до зараження пульпи.
Лікування каналів дає змогу видалити інфекцію, зняти біль, запобігти подальшому поширенню інфекції, забезпечуючи збереження зубного ряду.
Етапи лікування каналів зуба
Це багатоступенева процедура, спрямована на збереження зуба через видалення інфікованої, пошкодженої пульпи, герметизації для запобігання подальшій інфекції. Основні етапи цього процесу:
- Ретельна діагностика, включно з рентгенівськими знімками, щоб оцінити стан і виявити будь-які інфекції, пошкодження.
- Для забезпечення комфортного, безболісного втручання проводиться місцева анестезія.
- Після того, як анестезія подіяла, лікар отримує доступ до кореня через зубну коронку, створюючи невеликий отвір. Видаляються інфіковані, пошкоджені тканини пульпи з допомогою спеціальних інструментів.
- Канали дезінфікують антисептичними розчинами для повного знищення бактерій. Цей етап дуже важливий, оскільки ефективне очищення, дезінфекція допомагають запобігти рецидиву інфекції.
- Після того, як вони очищені й дезінфіковані, лікар заповнює їх спеціальним матеріалом.
Після пломбування каналів зуб тимчасово закривають, або, якщо він сильно ослаблений, встановлюють постійну коронку для відновлення його структури, функціональності.
Чи болісне лікування каналів зубів
Сучасне лікування кореневих каналів зазвичай не є болісним, завдяки новітнім технологіям, ефективним анестетичним методам. Здебільшого пацієнти відчувають полегшення болю, адже процедура направлена на усунення запаленої, інфікованої пульпи, яка спричиняє дискомфорт.
Завдяки сучасній місцевій анестезії, втручання проводиться практично безболісно. Перед початком процедури лікар використовує місцеві анестетики, щоб знеболити ділянку, з якою далі треба працювати. Це робить процес комфортним для пацієнта, який під час процедури не відчуває болю. Є також можливість використовувати додаткові методи знеболення, седацію для пацієнтів, які мають сильний страх перед стоматологічними процедурами.
Післяопераційні відчуття після лікування каналів зубів
Після процедури можливі легкі неприємні відчуття, наприклад, чутливість, біль у разі натискання на зуб, який був пролікований, а також невеликий набряк, дискомфорт у яснах. Ці симптоми зазвичай незначні, зникають упродовж кількох днів. Для зменшення болю лікар може рекомендувати приймання знеболювальних препаратів, наприклад, ібупрофен. Також важливо:
- уникати жування на стороні пролікованого зуба упродовж кількох днів;
- дотримуватися правил гігієни ротової порожнини;
- у разі виникнення неабиякого болю, набряку, інших ускладнень треба негайно звернутися до лікаря.
Після завершення всіх маніпуляцій, зуб може потребувати додаткового відновлення, наприклад, встановлення коронки для забезпечення його міцності, функціональності.
Переваги лікування каналів зуба
Однією з найбільших переваг лікування зубних каналів є можливість зберегти природний зуб. Він має унікальну структуру, функцію, яку неможливо повністю відтворити штучними матеріалами. Процедура дає змогу усунути інфекцію чи пошкодження, залишаючи зуб на місці.
Лікування каналів дає змогу уникнути розвитку серйозних ускладнень, як-от інфекції, абсцеси. Якщо не звертати уваги на інфіковану пульпу, це може призвести до руйнування кісткової тканини.
Це складна процедура, яка вимагає високої кваліфікації, досвіду лікаря. Професіоналізм лікарів відіграє ключову роль у забезпеченні ефективного і безпечного лікування. Тільки досвідчений стоматолог здатен правильно діагностувати проблему, виконати всі етапи з максимальною точністю, зберегти здоров'я на довгі роки. В нашій клініці процедуру проводять лікарі з багаторічним досвідом, які регулярно підвищують свою кваліфікацію, володіють новітніми методиками.
Не менш важливим є і використання сучасного обладнання. Процедура вимагає високої точності, тому наша клініка оснащена передовими інструментами, технологіями, які дають змогу проводити процедуру максимально ефективно і безболісно. Ми використовуємо сучасні цифрові рентгени, електронні апекслокатори, мікроскопи, що підвищує точність діагностики, покращує результати.
Не відкладайте здорову усмішку на потім — записуйтесь на консультацію, отримайте індивідуальний план і рекомендації щодо проведення тих чи інших стоматологічних втручань.
- Первинне ендодонтичне лікування різців та ікол 8 000 грн
- Первинне ендодонтичне лікування премолярів 9 400 грн
- Первинне ендодонтичне лікування молярів 12 000 грн
- Повторне ендодонтичне лікування різців та ікол 11 500 грн
- Повторне ендодонтичне лікування премолярів 12 500 грн
- Повторне ендодонтичне лікування молярів 15 500 грн
- Витягування інородного предмету із кореневого каналу 2 950 грн
- АДРЕСА: м.Київ, вул. Освіти 14
- ТЕЛЕФОН: +38 (050) 296-45-66
- ГРАФІК РОБОТИ: Пн-Пт 09:00 - 19:00
Сб 10:00 - 18:00
Нд вихідний