Пульпіт

Пульпіт: як та чому розвивається захворювання?
Однією з основних причин розвитку хвороби є занедбаний карієс, який дає змогу бактеріям проникати через емаль і дентин до пульпи зуба. Інші чинники, як-от травми зуба, надмірне навантаження на зуби під час жування або занадто глибоке пломбування, також можуть спровокувати запалення пульпи. Також важливу роль у виникненні хвороби можуть відігравати генетичні чинники, порушення імунітету та загальний стан здоров'я пацієнта.
Пульпіт може проявлятися як у гострій, так і в хронічній формі, і симптоми захворювання сильно залежать від цього. У гострій стадії пацієнт відчуває сильний, пульсуючий біль, який часто посилюється вночі або під час вживання холодної чи гарячої їжі.
За хронічного перебігу захворювання може не проявлятися яскраво вираженими симптомами, а біль виникає лише періодично або за певних умов, як-от надмірне навантаження на зуб. Проте навіть у цьому випадку запалення може прогресувати, що згодом призводить до постійного болю та ускладнень.
Як виявляється пульпіт? Головні симптоми
Захворювання, особливо у гострій формі, зазвичай супроводжується вираженими симптомами, що виникають у результаті запалення пульпи:
- різкий біль, який може бути постійним або періодичним, що посилюється від дії гарячого, холодного або солодкого;
- зубний біль вночі, який не вгамовується навіть сильними ліками;
- біль під час натискання на зуб або жування;
- підвищення температури тіла;
- зміна кольору постраждалого зуба, наявність великих каріозних порожнин.
У разі, якщо пульпіт не лікувати, інфекція може поширюватися на навколишні тканини, що призведе до більш серйозних ускладнень, як-от періодонтит, що може спричинити втрату зуба. Оскільки запалення пульпи є болісним і може провокувати подальші інфекційні процеси, своєчасне лікування є важливим для збереження зуба і запобігання його руйнуванню.
Лікування пульпіту: які є методи?
Лікувати захворювання можна зі збереженням та без збереження зубного нерва. У першому випадку, якщо ураження незначні, стоматолог використовує методи консервативної терапії, аби зупинити запалення та зберегти зуб живим. Але якщо пульпіт в запущеній стадії, нерв видаляється, тобто виконується депульпація.
Якщо лікування пульпіту спрямоване на збереження нерва, то стоматолог вводить знеболювальний препарат, видаляє каріозні порожнини, використовує медикаментозні препарати для зупинки запального процесу, а потім встановлює тимчасову пломбу. Через певний час встановлюється постійна пломба, після чого лікувальний процес закінчено.
Якщо лікування пульпіту відбувається без збереження нерва, то процедура проходить майже так само, як і в попередньому випадку, але додатково виконується депульпація, а також чищення і пломбування зубних каналів.
У разі, коли зубні тканини занадто пошкоджені, може знадобитися встановлення коронки, яка повністю відновить природну форму зуба. Крім того, може знадобитися видалення зуба, якщо зберегти його неможливо.
Професійне лікування пульпіту: які інструменти та матеріали використовуються?
У стоматологічній практиці застосовуються різні матеріали та інструменти для лікування запалення пульпи. Наприклад, коли лікування відбувається без збереження нерва, то застосовується спеціальна девіталізуюча паста, яка «вбиває» нерв. У сучасних варіантах такої пасти не використовується миш’як, тож ці засоби безпечні для здоров’я.
Пломбувальні матеріали, що застосовуються стоматологами провідних клінік під час лікування пульпіту, зроблені з композитів і полімеризуються під дією УФ-випромінювання. Вони підбираються за кольором до максимальної схожості з природною емаллю і після встановлення пломби є практично непомітними в ротовій порожнині.
Що ж стосується інструментів і обладнання, то сучасний підхід передбачає використання якомога менш травматичних методик для усунення запалення пульпи. Наприклад, може застосовуватися лазер замість бормашини, що дає змогу більш точно видаляти уражені тканини й пришвидшувати загоєння.
Як запобігти пульпіту? Профілактика захворювання
На лікування пульпіту ціна може бути досить високою, адже це захворювання вимагає складних і тривалих процедур. Тож набагато краще запобігти запаленню пульпи, аніж лікувати його. Профілактика цієї хвороби охоплює:
- регулярну правильну гігієну порожнини рота з використанням фторвмісної пасти;
- регулярні стоматологічні огляди;
- лікування карієсу ще на початкових стадіях;
- збалансоване харчування, вживання продуктів, що містять кальцій, фтор та інші корисні мінерали;
- своєчасне лікування стоматологічних захворювань, як-от гінгівіт.
Дотримання цих простих, але важливих рекомендацій допомагає зберегти зуби здоровими й уникнути серйозних проблем, як-от пульпіт.
Лікування пульпіту: ціна у стоматологічній клініці EVOLUTION
Лікування в стоматології EVOLUTION — це високий рівень професіоналізму, точності в діагностиці та використання передових технологій і матеріалів. Наша команда лікарів має великий досвід у лікуванні пульпіту навіть у найскладніших клінічних ситуаціях і забезпечує безболісне та комфортне проходження всіх процедур.
Ми використовуємо найсучасніше обладнання та інноваційні методики для вирішення випадків запалення пульпи, періодонтиту та інших стоматологічних проблем будь-якої складності. Завдяки цьому наші фахівці досягають стабільних і довготривалих результатів, повертаючи пацієнтам красиві й здорові усмішки.
- АДРЕСА: м.Київ, вул. Освіти 14
- ТЕЛЕФОН: +38 (050) 296-45-66
- ГРАФІК РОБОТИ: Пн-Пт 09:00 - 19:00
Сб 10:00 - 18:00
Нд вихідний