Ускладнений карієс

Лікування ускладненого карієсу: які причини сприяють розвитку захворювання?
Найпершою причиною ускладненого карієсу є зубний наліт, який не завжди ефективно усувається під час звичайного чищення зубів. У нальоті накопичуються бактерії, що поглинають залишки їжі й виробляють кислоти, які руйнують емаль і згодом дентин. Чим довше ці кислоти впливають на зуб, тим серйозніші наслідки.
Ускладнений карієс виникає, коли на більш ранніх стадіях захворювання не було вжито необхідних лікувальних заходів. Ситуацію може погіршувати зловживання солодощами, кислими напоями й деякими іншими продуктами.
Крім того, такі чинники, як індивідуальна генетична схильність, порушення обміну речовин або дефіцит необхідних мінералів також можуть сприяти розвитку глибоких каріозних порожнин, через які інфекція дістається до все глибших і глибших зубних і навколозубних тканин.
За яких симптомів потрібне лікування ускладненого карієсу?
Ця форма каріозного захворювання зазвичай має помітні симптоми, які неможливо ігнорувати:
- надмірна чутливість до гарячої або холодної їжі та напоїв, а також до механічного впливу;
- біль, що може виникати під час жування або навіть від легкого дотику до зуба, посилюючись вночі;
- глибокі каріозні порожнини на поверхні зубів;
- наявність неприємного запаху з рота.
Інші симптоми можуть залежати від того, яку форму має ускладнення карієсу. Наприклад, якщо йдеться про пульпіт, то може не тільки відчуватися практично невгамовний біль, а ще й з’явитися гній. А ось за періодонтиту симптоматика геть інша, запальний процес майже невідчутний, однак руйнування тканин дуже швидке.
Чому важливе лікування ускладненого карієсу?
Така стадія захворювання є однією з найнебезпечніших, оскільки інфекція вже проникла в глибокі шари зуба і тканин, що його оточують. І без своєчасного стоматологічного втручання інфекція може поширюватися все далі й далі, що призводить до дуже серйозних наслідків, як-от:
- втрата постраждалого зуба;
- розповсюдження інфекції на сусідні зубні одиниці;
- проникнення інфекції в тканини пародонту, надкісницю;
- утворення гранульом і кіст;
- розвиток остеомієліту тощо.
Лікування ускладненого карієсу часто потребує набагато більш тривалої та складної терапії, ніж на початкових стадіях захворювання, тож вкрай бажано не відтягувати візит до стоматолога, а звернутися по допомогу якомога раніше. Втім, якщо ситуація все ж погіршилася, важливо підібрати оптимальну лікувальну тактику, яка врятує зуби й тканини навколо них.
Лікування ускладненого карієсу: як відбувається діагностика?
Визначити, чи є клінічний випадок саме ускладненим карієсом, лікар-стоматолог може на основі опитування пацієнта, візуального огляду та інструментальних досліджень. Під час опитування лікар дізнається, які скарги має пацієнт:
- різкий і сильний біль, що виникає під час вживання гарячого чи холодного;
- посилення болю вночі, неможливість втамувати його ліками;
- наявність гнійних виділень, неприємного запаху з рота;
- почервоніння, набряк, відступ ясен тощо.
Зібравши необхідну інформацію, стоматолог обстежує ротову порожнину візуально, за необхідності використовує також пальпацію. Ще під час діагностики можуть стати в пригоді рентгенівські знімки для визначення глибини ураження.
За наявними симптомами хвороба класифікується як гостра, а за повільним прогресуванням — хронічна. А подальший вибір лікувальних процедур залежить від індивідуальних особливостей кожного випадку.
Лікування ускладненого карієсу: які є методи?
Лікувальний процес залежить від того, які саме ускладнення з’явилися. Наприклад, у разі періодонтиту може бути призначена тривала антисептична й антибактеріальна терапія, спрямована на припинення запального процесу.
Якщо каріозний процес ускладнений пульпітом, то, відповідно, виконується лікування цього захворювання, яке може передбачати збереження чи девіталізацію нерву, чистку та пломбування кореневих каналів, встановлення коронки.
Лікування ускладненого карієсу у разі появи кіст чи гранулем зазвичай передбачає видалення ураженого зуба і подальшу заміну протезом. А якщо інфекція поширилася на кісткову тканину і виник періостит чи остеомієліт щелепи, то лікування, скоріш за все, знадобиться в умовах стаціонару.
Прогнози для ускладненого каріозного захворювання за відсутності належного лікування дуже невтішні: можливий перехід захворювання у хронічну форму та підвищується ризик втрати одразу кількох зубних одиниць. Запобігти такому розвитку подій можна, звернувшись по допомогу до надійної й перевіреної стоматологічної клініки, де є все необхідне для успішного лікування навіть дуже складних випадків каріозного захворювання і його наслідків.
Куди звернутися для лікування ускладненого карієсу?
Для надання високоякісної стоматологічної допомоги важлива кваліфікація лікаря та його досвідченість. У клініці EVOLUTION наші фахівці мають великий досвід у лікуванні карієсу навіть у найбільш складних випадках. Ми використовуємо передове обладнання та матеріали, щоб процес лікування був ефективним і комфортним для пацієнтів.
Завдяки інноваційним технологіям цифрової діагностики ми точно визначаємо ступінь ураження зуба і можемо розробити індивідуальний план лікування. А після завершення терапії ми надаємо рекомендації щодо догляду за порожниною рота і регулярно проводимо контрольні огляди для запобігання повторному виникненню карієсу і його ускладнень.
- АДРЕСА: м.Київ, вул. Освіти 14
- ТЕЛЕФОН: +38 (050) 296-45-66
- ГРАФІК РОБОТИ: Пн-Пт 09:00 - 19:00
Сб 10:00 - 18:00
Нд вихідний