Керамічні брекети

Керамічні брекети — це одна з найпопулярніших систем для вирівнювання прикусу. Популярність конструкції пояснюється доступною ціною та відмінними естетичними властивостями, адже брекети виготовляють із кераміки, колір якої можна точно підібрати під натуральний відтінок зубів.
service-media

Коли потрібно ставити керамічні брекети

Неправильний прикус — не лише косметичний дефект, але й медична проблема, що може призводити до головного болю, гаймориту, синуситу, проблем із травленням та інших ускладнень. Брекети керамічні — це зручна й естетично приваблива система виправлення прикусу і вирівнювання зубів. Складається з невеликих замків і тонкої металевої дуги, яка підбирається за кольором до відтінку емалі, що робить конструкцію майже непомітною.

Хоча ортодонтичне лікування рекомендується починати в дитячому або підлітковому віці, корекція прикусу в дорослому віці також дає хороший результат. Основні показання:

  • неправильне змикання щелеп;
  • асиметричний розвиток щелеп;
  • нерівне розташування зубів;
  • скупченість зубів;
  • діастема та треми.

Конструкції з кераміки ідеально підходять для дорослих, які прагнуть мати бездоганну усмішку, адже підбираються під колір емалі для максимально природного вигляду.

Керамічні брекети: конструкція і принцип роботи

Керамічна брекет-система є різновидом вестибулярних брекетів, які фіксуються на зовнішній частині зубів. Складається з трьох основних компонентів:

  • Пластини — закріплюються на передній поверхні зубного ряду, забезпечуючи невидимість брекетів завдяки природному кольору.
  • Металева дуга — з’єднує пластини, натягує їх і поступово зміщує зуби в потрібному напрямку.
  • Лігатури або резинки — надійно фіксують дугу, забезпечуючи стабільність конструкції.

Пацієнт має відвідувати лікаря кожні 1–2 місяці для корекції дуги, яка разом з  лігатури впливає на положення зубів. Процес лікування тривалий, оскільки металева дуга може ковзати по гладкій поверхні, знижуючи швидкість зміщення.

Керамічні брекети: переваги

Керамічні брекет-системи є одними з найестетичніших варіантів для корекції положення зубів. Кераміка широко використовується у виготовленні зубних протезів завдяки природному вигляду та кольору. Плюси матеріалу:

  • Кераміка стійка до впливу барвників, тому брекети не змінюють колір навіть у разі тривалого використання.
  • Після зняття конструкції на емалі не залишаються темні сліди чи пошкодження, що гарантує збереження природного вигляду усмішки.
  • Брекети кераміка тонкі та гладенькі, без гострих кутів, що робить їх комфортними для носіння і мінімізує ризик травмування слизової оболонки щік і губ.
  • Догляд за конструкцією досить простий. Необхідно очищати брекети спеціальними щітками вранці та ввечері, а також видаляти залишки їжі.
  • Система є порівняно доступним варіантом ортодонтичного лікування.

Головним недоліком даного типу брекетів є крихкість матеріалу. Під тиском металевої дуги кераміка може пошкоджуватися. Проте сучасні технології постійно удосконалюються і зараз на ринку доступні міцніші варіанти, виготовлені з оксиду цирконію, а також конструкції з металевими замками на пластинах. Також є самолігуючі керамічні брекети, що зменшує частоту візитів до лікаря.

Керамічні брекети: етапи встановлення

Процес корекції прикусу за допомогою керамічних брекетів потребує підготовки та проходить у кілька етапів. Спочатку стоматолог-ортодонт проводить комплексну діагностику ротової порожнини, робить комп’ютерну томографію і 3Д сканування щелеп пацієнта. Це допомагає оцінити стан кісткової тканини й в цілому ротової порожнини пацієнта та скласти детальний план лікування.

Наступні кроки:

  1. Підготовка ротової порожнини — проводиться професійна чистка від нальоту та зубного каменю, а також лікування карієсу, якщо це необхідно.
  2. Під час наступного візиту ортодонт встановлює брекет-систему, процедура в середньому займає 1,5 години на одну щелепу та може бути виконана за один візит.

Далі починається сам процес лікування, який триває в середньому до двох років. Пацієнту необхідно регулярно відвідувати лікаря для корекції кожні 2–6 тижнів. Встановлення брекетів не має вікових обмежень у стоматології. Однак лікарі радять не відкладати лікування. Найбільш сприятливий вік — 11–13 років, коли щелепи ще розвиваються, але більшість постійних зубів уже прорізалися.

Керамічні брекети: поради щодо догляду

Під час носіння брекетів необхідно ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини, оскільки на зубах утворюється наліт, що може призвести до розвитку карієсу. Основні рекомендації від стоматологів:

  • чистити зуби після кожного приймання їжі, використовуючи звичайну щітку з м’якою щетиною, а також спеціальну ортодонтичну щітку для очищення місць навколо брекетів;
  • регулярно застосовувати ополіскувач для ротової порожнини та, бажано користуватися зубною ниткою іригатором ротової порожнини;
  • проходити професійну чистку у стоматолога кожні 2–3 місяці.

Щоб зберегти естетику й не пошкодити брекети керамічні, варто уникати продуктів і напоїв із сильними барвниками (чай, кава, вино, газовані напої) та обмежити споживання твердих продуктів, як-от горіхи та цукерки.

Керамічні брекети: безпечне та якісне встановлення в клініці EVOLUTION

Клініка EVOLUTION — це сучасний медичний центр, де інновації поєднуються з турботою і професіоналізмом. Пропонуємо широкий спектр стоматологічних послуг, спрямованих на підтримку здоров’я та покращення якості життя. Наша команда висококваліфікованих лікарів використовує найновіші методи діагностики й лікування, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Працюємо з турботою про здоров’я клієнтів і прагнемо зробити кожен крок на шляху до красивої усмішки максимально ефективним і зручним.

У клініці створено комфортну атмосферу, що дає змогу зняти стрес і нервозність під час візитів. Оновлене обладнання і сучасні технології допомагають надавати якісні послуги без болю і дискомфорту. Наші лікарі використовують сучасне обладнання від найкращих світових виробників. Встановлюємо брекети керамічні відповідно до сучасних медичних стандартів, впроваджуємо нові технології, щоб зробити досвід лікування максимально результативним.

  • soc
  • soc
  • soc