Брекети для дітей

Коли потрібні брекети для дітей
Розвиток зубів у кожної дитини відбувається індивідуально, тому не варто самостійно оцінювати стан прикусу. Визначити правильний він чи ні може лише стоматолог під час огляду. Виправлення неправильного прикусу в ранньому віці є важливим із кількох причин:
- Швидкий процес лікування — у дітей зубний ряд рухливіший, ніж у дорослих, тому корекція займає менше часу.
- Комфорт і впевненість — виправлення прикусу в молодшому віці допомагає уникнути психологічного дискомфорту перед однолітками.
Дитячі брекети підбираються індивідуально з огляду на медичні показання й естетичні побажання. Також можна обрати системи, що не потребують частих планових візитів. Які проблеми можна вирішити:
- скупченість зубів;
- неправильний прикус;
- діастеми та треми (проміжки між зубами);
- асиметрія обличчя, порушення функції скронево-нижньощелепного суглоба.
Лікарі рекомендують записатися на консультацію до стоматолога після прорізування перших постійних зубів.
У якому віці краще ставити дитячі брекети?
Вік встановлення брекетів варто підбирати індивідуально, оскільки прорізування та формування зубів у дітей відбувається по-різному. Тому рішення про необхідність встановлення брекет-системи можна ухвалити лише після консультації зі стоматологом. Загалом, брекети для дітей рекомендується встановлювати у віці 11–13 років. Лікарі радять вибирати металеві або керамічні варіанти. Деякі спеціалісти пропонують лінгвальні моделі, які вважаються «невидимими», проте вони мають низку недоліків:
- менший комфорт;
- складності з прийманням їжі;
- збільшення тривалості лікування;
- низька ефективність у досягненні бажаних результатів.
Одне із частих питань батьків — чи ставлять брекети на молочні зуби? Відповідь: ні, не ставлять. Неправильну форму молочних зубів коригують за допомогою ортодонтичних апаратів. Однак, якщо постійні передні зуби та моляри прорізалися неправильно, стоматолог може встановити часткову брекет-систему, щоб створити місце для прорізування ікол.
Дитячі брекети: етапи встановлення
Є два основні способи встановлення брекетів у дитини:
- Прямий метод — лікар фіксує брекет на кожному зубі окремо, ретельно вибираючи оптимальні місця кріплення.
- Непрямий метод — спочатку лікар моделює правильне положення системи на 3Д моделі щелеп, після чого виготовляє спеціальну капу, яка допомагає перенести конструкцію на зуби дитини з максимальною точністю.
Вибір методу залежить від індивідуальних особливостей прикусу дитини і рекомендації лікаря. Самі брекети для дітей і дорослих майже однакові, але різниця полягає в процесі носіння. Батькам потрібно ретельно контролювати, щоб дитина правильно доглядала за конструкцією й регулярно відвідувала лікаря для корекцій. Крім того, дитині важко звикнути до змін у зовнішньому вигляді, але рання установка системи (у віці 11–13 років) дає змогу скоротити термін лікування. Здебільшого процес виправлення прикусу дитини триває 6–8 місяців, що приблизно вдвічі швидше, ніж у дорослих.
Брекети для дітей: процес адаптації
Звикання до брекетів триває приблизно 2–3 тижні. У цей період дитина може відчувати певний дискомфорт, зокрема біль, який, на жаль, є невіддільною частиною процесу. Зуби стають болючими й виникає відчуття їхньої рухливості — це свідчить про початок вирівнювання. Зазвичай дискомфорт триває перші 2–4 дні. Якщо біль стає надто сильним, можна дати знеболювальне (після консультації зі стоматологом).
Після установки зовнішніх брекетів незначні порушення дикції можуть інколи спостерігатися протягом 3–7 днів. Щоби полегшити дитині адаптацію та спростити хід лікування, батькам також варто контролювати правильність харчування дитини.
Дитячі брекети: догляд за конструкцією
Носіння брекетів потребує особливої уваги до гігієни ротової порожнини, оскільки в конструкції можуть накопичуватися залишки їжі. Щоб зберегти здоров’я зубів і досягти бажаного результату лікування, батькам варто стежити за правильним доглядом:
- Бажано чистити зуби після кожного приймання їжі. Для цього використовуйте щітку з м’якою щетиною, пасту з фтором для захисту емалі, спеціальні йоржики.
- Рекомендується використовувати додаткові засоби: флос (нитку), ополіскувач для ротової порожнини з антибактеріальним ефектом, іригатор, який допомагає ефективно очищати простір навколо брекетів за допомогою струменя води.
Щоб не пошкодити дитячі брекети й полегшити догляд за ними, варто дотримуватися таких правил харчування:
- Уникайте жорстких, липких і занадто твердих продуктів (карамель, горіхи, жувальні цукерки).
- Нарізайте тверді продукти (яблука, моркву) на дрібні шматочки, щоби полегшити пережовування.
Дитині варто відвідувати ортодонта кожні 6–8 тижнів для корекції брекет-системи. Також необхідно проводити професійну чистку зубів кожні три місяці, щоб видалити наліт.
Де поставити дитячі брекети?
EVOLUTION — це сучасна стоматологічна клініка, де ми створюємо комфортні умови для кожного пацієнта. Гарантуємо високий рівень сервісу, пропонуємо повний спектр стоматологічних послуг: від профілактичних процедур до складних хірургічних втручань. Для кожного пацієнта складається персоналізований план лікування, з огляду на особливості здоров’я. Ціна на брекети для дітей обговорюється після консультації зі стоматологом. Завжди допомагаємо обрати оптимальний варіант, враховуючи бюджет і побажання батьків.
Використовуємо новітнє обладнання і передові технології, що дає змогу забезпечити точність діагностики та безболісність процедур. Лікарі нашої клініки — це кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом, які постійно підвищують кваліфікацію. У EVOLUTION прагнемо створити атмосферу, де кожна дитина й дорослий відчуває себе впевнено та комфортно, знаючи, що його усмішка — у надійних руках.
- АДРЕСА: м.Київ, вул. Освіти 14
- ТЕЛЕФОН: +38 (050) 296-45-66
- ГРАФІК РОБОТИ: Пн-Пт 09:00 - 19:00
Сб 10:00 - 18:00
Нд вихідний