Протезування на імплантах

Протезування на імплантатах у наш час є одним з найбільш ефективних та поширених методів відновлення зубних рядів. Така технологія не потребує препарування сусідніх зубів, відновлює повноцінну посмішку на тривалий термін, а найголовніше — дозволяє отримати штучні зуби, що нічим не відрізнятимуться від справжніх ані за виглядом, ані за функціональністю.
service-media

Протезування на імплантатах: що це таке?

Під протезуванням із застосуванням імплантів розуміють виготовлення і встановлення в ротовій порожнині штучних зубних елементів, що фіксуються у щелепах за допомогою спеціальних штифтів, зроблених зазвичай з титану. Зубне протезування на імплантах дає змогу відновити будь-яку кількість втрачених зубів, в тому числі навіть при адентії, тобто повній відсутності зубного ряду.

Комплекс процедур, потрібних для реконструкції зубів цим методом, дарує можливість імплантувати, протезувати й надалі експлуатувати штучні зуби комфортно, надійно та безпечно. При цьому різні види такого протезування передбачають одно- або двоетапне встановлення конструкцій, а також використовується експрес-варіант імплантації, що доступний одразу ж після видалення зуба.

Види протезування на імплантатах

Як вже згадано, є різні види протезування зубів на імплантатах. Кожен з них має свої особливості. Наприклад, у випадку двоетапного методу спочатку в кісткову тканину щелепи вживлюється імплантат, після чого над ним зашивається десна і процес загоєння триває впродовж 3-6 місяців. Після цього під час другого етапу відбувається безпосередньо протезування, тобто встановлення штучних конструкцій, які замінять справжні зуби.

Одноетапний метод протезування на імплантатах не потребує настільки тривалого очікування. Імплантати вживлюються майже одночасно із формувачем ясен і протезом, відповідно, отримати реконструйовану усмішку можна набагато швидше. Зазвичай такий метод застосовують під час операцій All on 4 та All on 6, коли за допомогою 4 чи 6 імплантатів відтворюється весь зубний ряд.

Що стосується експрес-імплантації, то вона виконується одночасно із видаленням зуба. Це дає змогу скоротити кількість візитів до стоматолога і якомога швидше відновити втрачений зубний елемент.

Процедура протезування на імплантах: основні етапи

Основні етапи, які має процедура встановлення зубних протезів із застосуванням штучних коренів, відрізняються залежно від того, який саме метод протезування обрано. Однак в найбільш поширених випадках передбачені такі етапи:

  • комплексне діагностування для визначення обсягу необхідних робіт та можливих протипоказань до процедури;
  • повна підготовка, що передбачає лікування карієсу, видалення зруйнованих зубів, боротьбу із запальними процесами в яснах, кісткову пластику чи синус-ліфтинг, якщо необхідно;
  • встановлення імплантату із застосуванням анестезії;
  • остеоінтеграція, що може мати різну тривалість;
  • встановлення тимчасового адаптаційного протеза чи одразу фіксацію постійного протеза залежно від ситуації;
  • реабілітація.

Під час всіх етапів, поки встановлюються зубні протези на імплантатах, стоматолог постійно слідкує за процесом лікування та у разі необхідності призначає додаткові дослідження чи процедури. Повернення пацієнта до звичного життя в найкоротші терміни — головна мета, якої прагне досягти досвідчений та висококваліфікований лікар.

Зубні протези на імплантатах: який потрібен догляд після встановлення?

Зубопротезувальні конструкції завжди потребують ретельного догляду, якщо ви хочете, аби вони слугували довго та ефективно. Тому дуже важливо після процедури імплантації штучних зубних елементів дотримуватися певних правил, які допоможуть вберегти їх від пошкодження.

Так, потрібно обов’язково регулярно чистити зубні протези на імплантатах, видаляючи наліт та залишки їжі якомога ретельніше. Використовувати для цього необхідно м’яку щітку та пасту без сильних абразивів. Додатково варто застосовувати ополіскувачі, іригатори й зубну нитку, а також періодично необхідно звертатися за професійною чисткою сучасними методами.

Крім того, ні в якому разі не можна нехтувати плановими візитами до стоматолога з метою профілактики. Це дасть змогу виявити потенційні проблеми ще за перших ознак та якомога швидше розпочати лікування.

Яке зубне протезування на імплантах обрати?

Серед видів протезувальних елементів, що використовуються разом з імплантами, є коронки, мости чи повні протези, які можна встановити методами All on 4, All on 6 або ReSmile. При цьому для виготовлення таких конструкцій застосовуються акрил чи нейлон, метали, кераміка та діоксид цирконію. Самі протезувальні конструкції можуть бути знімними, умовно-знімними, а також незнімними.

Тож як серед такого розмаїття обрати оптимальний варіант? Відповідь має дати лікар-стоматолог після детального вивчення клінічної картини у кожному індивідуальному випадку. А також потрібно врахувати, яка на різні види протезування на імплантатах ціна, щоб віддати перевагу тому методу і тим матеріалам, що найкраще відповідають бюджету пацієнта.

Протезування зубів на імплантатах у нашій клініці: відновлення усмішки швидко і безпечно

У нас в EVOLUTION лікарі мають великий досвід у різних видах протезування зубів на імплантатах та допоможуть навіть у найскладніших клінічних випадках. Ми використовуємо у своїй роботі надійні та популярні в усьому світі системи імплантатів від провідних виробників і пропонуємо за необхідності видалити зуб, вживити штифт та встановити протез всього за 1 візит.

Професіоналізм, турботливе ставлення до пацієнтів і застосування найсучасніших методів та обладнання вирізняють нашу стоматологічну клініку. А ще ми віримо, що усмішка — це потужний інструмент, який допомагає нести добро в цей світ, і докладаємо всіх необхідних зусиль, аби в EVOLUTION кожен пацієнт повернув радість щирої посмішки й насолоджувався здоров’ям та красою своїх зубів завжди.

  • soc
  • soc
  • soc