Переімплантит

Переімплантит — це запалення тканин, що оточують імплантати, яке виникає після встановлення і може призвести до їхньої втрати. Це серйозне стоматологічне захворювання, яке вимагає негайного лікування для збереження імплантату та здоров’я навколишніх тканин. Переімплантит часто є наслідком поганої гігієни порожнини рота, неправильного догляду за імплантами або інфекції, що проникла в ділянку встановлення штифта.
service-media

Чому виникає переімплантит?

Захворювання розвивається головним чином через накопичення хвороботворних бактерій в зоні ясен. Візуально переімплантит можна помітити як почервоніння і набряк ясен, а у більш складних випадках — як оголення шийки імпланту. Зазвичай такі явища супроводжуються ще й кровоточивістю ясен, особливо під час чистки зубів або вживання твердої їжі.

Хвороба може виникнути через недотримання гігієни порожнини рота або неправильний догляд за імплантом, крім того, переімплантит дуже часто спричиняють інфекції або травми, а також порушення техніки встановлення імпланта під час протезування зубів.

У всіх цих випадках виникає запальний процес, що може призвести до серйозних ускладнень, як-от втрата імплантату та необхідність виконання повторної операції з його встановлення. Тому вкрай важливо вчасно діагностувати проблему та почати лікування на початкових стадіях.

Які симптоми має переімплантит?

Перші ознаки захворювання можуть бути непомітними, і багато хто ігнорує невеликий дискомфорт у ротовій порожнині, не звертаючи на нього особливої уваги. Однак з часом захворювання набуває все більш і більш виражених симптомів:

  • ясна навколо імпланта стають червоними, набряклими й можуть кровоточити під час чищення зубів, цей стан дуже схожий на пародонтит;
  • через накопичення бактеріального нальоту в зоні імпланта може виникнути неприємний запах, що не зникає навіть за регулярного чищення зубів;
  • на пізніх стадіях патологія може спричиняти ослаблення фіксації імпланта, що призводить до його рухливості;
  • у деяких випадках може виникнути біль або дискомфорт у ділянці імпланта, особливо під час натискання.

Чим більше прогресує переімплантит, тим складнішою стає клінічна картина. Наприклад, до перерахованих симптомів може додатися оголення імпланту через опускання ясен, а надалі може бути втрачена кісткова маса, що призведе до втрати штифта. Протезування доведеться виконувати повторно.

Переімплантит: методи діагностики захворювання

Для того, щоб вчасно виявити проблему, стоматолог перш за все проводить ретельне обстеження пацієнта. Він перевіряє наявність запалення ясен, їхньої кровоточивості та інших ознак, які може мати переімплантит, наприклад, неприємного запаху з рота, гнійних виділень тощо.

Потім за необхідності лікар призначає рентгенографію, щоб детально проаналізувати стан кісткових тканин, які оточують імплант, та виявити можливі зміни, як-от резорбція кістки. Якщо цього виявляється недостатньо, може застосовуватися у діагностиці комп’ютерна томографія, щоб отримати тривимірне зображення та найбільш точно оцінити, який стан мають тканини навколо імпланта.

Коли стоматолог діагностує переімплантит, можуть знадобитися ще біопсія або мікробіологічні дослідження для виявлення патогенних мікроорганізмів, що можуть спричинити запалення. Отже, процедура діагностики вимагає комплексного підходу: якщо вона виконана правильно і вчасно, це дає змогу підібрати оптимальний план лікувальних заходів саме для конкретного випадку.

Як лікувати переімплантит? Основні заходи

Лікувальна тактика для боротьби із цим стоматологічним захворюванням залежить насамперед від його тяжкості. Найбільш популярні методи лікування передбачають:

  • професійне чищення та зняття нальоту з імпланта, щоб усунути джерела бактеріальної інфекції;
  • призначення антибіотиків для боротьби з інфекцією, що спричинила запалення;
  • зміну гігієнічних звичок і навчання правильної гігієни порожнини рота;
  • кюретаж для видалення уражених тканин, що оточують імплант, і для відновлення нормального стану ясен;
  • хірургічне втручання, якщо імплант втратив стабільність або потрібно відновити кісткову тканину.

У разі, коли захворювання виявлене на запущеній стадії, то може знадобитися навіть видалення імпланта, якщо він вже не підлягає збереженню. Тому дуже важливо навіть за найменших ознак переімплантиту звертатися до стоматолога, а також не нехтувати регулярними профілактичними візитами.

Переімплантит можна запобігти: заходи профілактики

Щоб уникнути розвитку переімплантиту, важливо завжди підтримувати чистоту навколо імпланта, використовуючи спеціальні щітки, нитки й ополіскувачі, — це найголовніше правило.

Також необхідно відвідувати стоматолога для професійного чищення за допомогою сучасного обладнання, адже регулярне чищення та перевірка стану імплантів у стоматолога допомагає виявити проблеми на початкових етапах і швидко їх розв'язати.

Правильний догляд за яснами — ще одне дуже важливе у профілактиці переімплантиту правило. Необхідно стежити за здоров’ям ясен дуже ретельно, не допускати їхнього запалення та кровоточивості.

Переімплантит: лікування в стоматологічній в клініці EVOLUTION

У клініці EVOLUTION ми надаємо широкий спектр стоматологічної допомоги за розумними цінами. Наші лікарі мають великий досвід у лікуванні переімплантиту навіть у дуже складних випадках, і використовують сучасні методи діагностики та лікувальні заходи, щоби повернути здоров’я вашим зубам і зберегти імплант на довгий час.

Ми використовуємо тільки якісні матеріали та високотехнологічне обладнання від провідних світових виробників, що дає змогу досягти максимальних результатів у лікуванні переімплантиту. У нашій клініці створена комфортна атмосфера, яка допомагає пацієнтам відчувати себе впевнено і безпечно.

Не чекайте, поки переімплантит стане серйозною проблемою — звертайтеся до нас для консультації та отримання ефективного лікування.

  • soc
  • soc
  • soc